Przedszkole Samorządowe nr 55

z Oddziałami Integracyjnymi

Pomysły na wspólny czas z dzieckiem w domu :)

1.Pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem w domu- wspólne wymyślanie bajki, którą rodzic (lub starsze rodzeństwo zapisuje), a dziecko robi do bajki ilustracje. Ze wszystkich bajek i obrazków powstanie książka . Jak spotkamy się w przedszkolu to zrobimy wielką wystawę i podzielimy się wrażeniami.

Pozdrawiamy. Nauczycielki Przedszkola.

 2. W Szczecinie została zorganizowana akcja " Rysunek dla Bohatera".

Dzieci przedstawiają pracę służb ratunkowych,medycznych i w podziękowaniu za ich poświęcenie w walce  z wirusem naklejają swe prace na okna.

Może nasze białostockie dzieci przyłączyłyby się do tej akcji? Dobry przekaz, a dzieci byłyby zajęte  czymś pozytywnym z walorem edukacyjnym.

 

3. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, a także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Zapraszamy do pobrania materiałów

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku https://facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/ pojawi się konkurs , w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami.

 

4. Koordynator Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności " Dwujęzyczne dzieci/Bilingual Future" oferuje  zapoznanie się z metodami wychowania w dwujęzyczności.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresami

Baby Beetles https://tinyurl.com/demobbdom

Tom and Keri A https://tinyurl.com/demobbdom

Tom and Keri B https://tinyurl.com/demobbdom

 5. Zespół Programu e-Twinning przygotował dla Państwa zestaw materiałów przydatnych w prowadzeniu zdalnej edukacji

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:

https://etwinning.pl/zdalna-edukacja-z-etwinning/

6. Froebel- bezpłatne poranki dla dzieci.

Poranki Freblowskie dla dzieci (każdego dnia od poniedziałku do piątku na głównym fanpage o godzinie 10.00  https://www.facebook.com/FROEBELpl/

7. "Bądźmy zdrowi, dbajmy o zdrowie" - kolejny pomysł na spędzenie czasu w domu z dzieckiem:

Dzieci z rodzicami, starszym rodzeństwem zakładają domowe hodowle szczypiorku. Wystarczy doniczka z ziemią i kilka cebulek. Można także hodować bez ziemi, tylko na wodzie: na bandażu, gazie czy patyczkach (wykałaczkach). Żeby cała cebulka nie była zanurzona w wodzie, tylko dolna część korzonkowa. Zielonym do góry! Zapraszamy do hodowli.

Pozdrawiamy. Nauczycielki Przedszkola.

8. "U Schabińskiej- Chyrowa Ski" zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Moje ulubione pierogi". (konkurs tylko w formie online), szczegółowe informacje , zgłoszenia i wysyłka :

http://chyrowaski.pl/

 

9.Kolejna propozycja na zajęcia z przedszkolakami (i nie tylko) w domu. Wiosna w trzech kolorach- dziecko rysuje, maluje, wykleja prace posługując się tylko trzema kolorami (kredek, farb,kolorowych kartek).

Pozdrawiamy. Nauczycielki Przedszkola.

 

10. Propozycje na aplikacji Pinterest. Bezpłatnie pomysły na zabawy plastyczne, ruchowe, badawcze, kreatywne.

Pozdrawiamy. Nauczyciele Przedszkola

11. Proponowane ćwiczenia sportowo- ruchowe :

https://youtu.be/Vq4LxW6QX7I

Pozdrawiam. Anna Trusewicz (zajęcia sportowe przedszkolne)

12. Kolejne proponowane ćwiczenia ruchowe

dla starszych grup https://youtu.be/6zL8zd1fDZU

ćwiczenia z piłką https://youtu.be/Hk_sm4MVaPY

https://youtu.be/hrk7sMV38ec

Pozdrawiam. Anna Trusewicz (zajęcia sportowe przedszkolne)